Хмельницький Інформ

Костерін: інтелектуальна гра ГО має стати складовою освіти

Костерін: інтелектуальна гра ГО має стати складовою освіти
6280 ПЕРЕГЛЯДІВ

У квітні українська команда виграла чемпіонат Європи з го, яка вважається однією з найскладніших ігор в інтелектуальних видах спорту. Юнацька збірна традиційно показала високий результат. Вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва, на базі якого проходять тренування, змагалися з командами з Великої Британії, Німеччини, Франції, Хорватії, Румунії.

Українська Федерація Го (УФГО) крім спортивного сектору працює над впровадженням інтелектуальних ігор в навчальний процес. Про важливість цього напрямку зазначив почесний президент УФГО Володимир Костерін: «Го вчить усвідомленому розумінню сенсу кожного ходу і всієї гри загалом, розробці стратегії і плануванню у співвідношенні зі стратегією і планами інших учасників гри, як за дошкою, так і у житті. Відповідно, в умовах, коли нейромережі беруть на себе рутинні завдання, інтелектуальні ігри мають стати своєрідною зарядкою для розуму. Популяризація на державному рівні, зокрема впровадження Го в освітню програму, сприятиме формуванню нового покоління громадян та лідерів, які володіють майстерністю стратегування».

В своїй статті «Гра го: багатовирмірність в епоху штучного інтелекту» Костерін акцентує, що варто розпочати з позашкільної освіти, щоб прищепити інтерес до інтелектуальних занять та навчити дітей використовувати корисні у житті інструменти розвитку. І для цього вже закладений фундамент, пророблена робота з європейськими колегами. Володимир Костерін: Гра Го: багатовимірність в епоху штучного інтелекту — Блоги | OBOZ.UA

Автор наголошує на потенціалі цієї гри для розвитку аналітичних навичок і творчих здібностей людини. Покращення когнітивних здібностей через заняття Го принесуть користь як дітям, так і людям старшого віку, тим більше в часи штучного інтелекту і ризику нової соціальної поляризації.

Історія гри свідчить про її важливість для культури людства. «Давньокитайські полководці використовували Го для розробки планів битв та захисту кордонів, японські аристократи вдосконалювали навички управління, самураї тренували витримку, сучасні підприємці формують нові бізнес-моделі та розробляють плани захоплення ринків, люди творчих професій розвивають креативні підходи. В наш час Го застосовують як засіб для особистісного розвитку та професійного зростання» – розповідає Костерін.

Розробки у сфері штучного інтелекту запускають зміни у багатьох сферах. Людство отримує як можливості нових звершень, так і ризикує перетворитися у "персонал" на службі техноурядів. Пласке, одномірне сприйняття реальності створює ризики хибних висновків у тих, хто позбавлений доступу до якісної інформації та не має навичок аналізу. Саме тому розвиток культури мислення – здатність аналізувати, осмислювати та розрізняти природу різних явищ – стає ключовою перевагою у світі машинних алгоритмів.

Спочатку Го була грою елітарного походження з доступом тільки для певних станів, у наші дні кожен має можливість відкрити для себе її секрети.  УФГО докладає зусилля для розвитку регіональних представництв, організовує змагання і участь гравців в міжнародних чемпіонатах, які гідно представляють Україну.

 

 

Теги: УФГО,Володимир Костерін,президент УФГО Володимир Костерін,Гра го
Автор: redactor.unt
Мої відео